Cisza w aucie to odpowiednie środowisko do podróżowania

Decydując się na zakup samochodu zwracamy uwagę na jego osiągi, spalanie, wykonanie, pozycję za kierownicą, kolor, gwarancję, ale nie jesteśmy w stanie sprawdzić tego co jest ukryte pod poszyciem lub tapicerką samochodu.
Dopiero po jakimś czasie, przeważnie podczas dłuższej podróży, zaczynamy słyszeć hałasy, które mogą generować takie czynniki jak: opony, droga, opływający auto wiatr, nierówności itd.

Często też zauważamy, że system audio nie gra już tak dobrze jak na postoju lub podczas odbioru w salonie i trzeba zwiększać jego głośność w miarę prędkości, aby lepiej słyszeć muzykę czy zestaw głośnomówiący.
To wszystko jest konsekwencją słabego wyciszenia samochodu lub użytych do jego celu materiałów tłumiących, izolujących lub pochłaniających hałas czy drgania.

Ludzkie ucho jest bardzo delikatnym i czułym organem. Długotrwałe przebywanie w nadmiernym hałasie w samochodzie upośledza nasz słuch, przez co stajemy się zmęczeni, mniej skoncentrowani, zirytowani, a co za tym idzie mniej zadowoleni z zakupu samochodu.

Na szczęście jest na to rozwiązanie.

Sprawdź najnowsze realizacje

Użycie odpowiednich materiałów wyciszających wpływa na:

  • zmniejszenie hałasu drogowego, na które składa się: toczenie kół, mijanie się z innymi samochodami, nierówności na drodze, prace drogowe, korki.
  • zmniejszenie hałasu otoczenia tj. wiatr, deszcz, grad, szum.
  • zmniejszenie wibracji samochodu i jego poszycia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz
  • zmniejszenie hałasu dochodzącego z silnika, zawieszania czy układu wydechowego
  • zmniejszenie nagrzewania się kabiny
  • poprawę systemu audio
  • poprawę jakości rozmów  z  użyciem systemu głośnomówiącego
  • poprawę komfortu podróżowania dla wszystkich pasażerów

Dobierzemy dla Twojego samochodu odpowiednie rozwiązanie, tak byś mógł/a cieszyć się ciszą i komfortem.

Do wyciszania samochodu używamy tylko sprawdzonych i atestowanych materiałów wyciszających przeznaczonych do instalacji w pojazdach.