Czujniki parkowania to podstawowy rodzaj systemu pomagającego kierowcom unikać kolizji podczas parkowania. Czujniki te, umieszczone na przednim i tylnym zderzaku samochodu monitorują otoczenie i w przypadku wykrycia przeszkody informują kierowcę dźwiękowymi lub wizualnymi sygnałami. Jest to szczególnie przydatne w ciasnych miejscach parkingowych.

Do montażu używamy tylko sprawdzonych urządzeń, a sama praca jest wykonana bardzo rzetelnie.

Czujniki montowane są na równo ze zderzakiem i malowane pod kolor samochodu, zgodnie z kodem lakieru podanym przez producenta pojazdu. Wiązki czujników są odpowiednio schowane.

Czujniki parkowania są umieszczane na przednim i/lub tylnym zderzaku samochodu. Ich liczba i rozmieszczenie mogą różnić się w zależności od modelu samochodu i konfiguracji.

Gdy czujniki wykryją przeszkodę w okolicy pojazdu, generują sygnały ostrzegawcze. Mogą to być sygnały dźwiękowe ( np. coraz częstsze pikanie) lub wizualne sygnały wyświetlane na paneleu lub ekranie multimedialnym w samochodzie. Intensywność sygnałów zazwyczaj wzrasta, gdy samochód zbliża się do przeszkody.